Lajme

Zhvillime të reja në zyrat e OVL-UÇK me zyrtarët e Gjykatës Speciale, Tomë Gashi shkon në takim

Autori: Gazeta inFokus 11:47 | 17 September 2020

Avokati i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomë Gashi, është nisur drejtë zyrave të organizatës.

Këtë e ka konfirmuar vetë Gashi për arbresh .info.

“Po unë jam avokat i organizatës dhe se sapo të i marrë të gjithë të dhënat do të deklarohem. Është herët të flas për këtë. Pasdite do të dal me qëndrim për krejt këtë situatë”, tha Gashi për arbresh .info.

Lexo edhe:
Situatë e acaruar, zyrtarëve të Speciales i ipen 10 minuta afat për të lëshuar zyrat e OVL të UÇK-së

Ka pothuajse një orë që tre zyrtarë të Gjykatës Speciale janë brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kjo pasi një ditë më parë organizata ka pranuar edhe një pako tjetër me rreth shtatë mijë dosje të Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

 

Të tjera