Lajme

Zhduket e mitura nga Fushë Kosova

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 28 September 2021

Babai nga Fushë Kosova ka raportuar se vajza e tij e mitur ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vend ndodhjen e saj, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas tij vajza që nga e diela nuk ka qenë në shtëpi dhe të hënën e ka paraqitur rastin në Polici.

“Ankuesi mashkull kosovar  ka raportuar se,  vajza e tij e mitur ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vend ndodhjen e saj”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit ku vazhdon të hetohet./Gazeta Infokus/

Të tjera