Sport

Zero modesti, Salah: Unë më i miri, mos më krahasoni me asnjë tjetër

Autori: Gazeta inFokus 10:44 | 13 May 2022

Mohammed Salah është prej vitesh një nga sulmuesit më të mirë në planet. Ylli egjiptian po zhvillon një sezon fantastik me Liverpoolin.

Pasi fitoi Kupën e Ligës, Salah me shokë duan të triumfojnë edhe në Premier League, Champions League dhe FA Cup.

29-vjeçari kryeson renditjen e golashënuesve në Premier League me 22 gola, teksa në prononcimin e fundit për beIN Sports ka lënë mënjanë modestinë

“Nëse më krahasoni me ndonjë lojtar që luan në pozicionin tim, jo ​​vetëm në ekipin tim, por në të gjithë botën, do të kuptoni se unë jam më i miri.

Në pozicionin tim ka shumë lojtarë të fortë, por besoj se atë që kam bërë unë në vitet e fundit nuk e ka bërë askush tjetër”, theksoi Salah.

Etiketa:

Të tjera