Sport

Zbulohen luksi i çmendur i Wanda Nara dhe Icardi, në Paris shpenzonin deri në 500.000 euro në muaj

Autori: Gazeta inFokus 14:07 | 20 September 2022

Nuk është sekret që Wanda Nara dhe Mauro Icardi jetojnë një mënyrë jetese luksoze, me çiftin e mësuar të shijojë destinacione ekzotike si Milano dhe Parisi.

Megjithatë, pas transferimit të Icardit nga Paris Saint-Germain te Galatasaray, duket se çifti nuk është ngadalësuar në këtë drejtim, pasi shpenzimet e tyre mujore u zbuluan në shtyp.

Icardi bëri emër tek Interi përpara se të transferohej te PSG për një shumë të madhe parash me vlerë rreth 60 milionë euro. Megjithatë, sulmuesi argjentinas nuk arriti të lërë gjurmë në kryeqytetin francez dhe përfundimisht u huazua te klubi turk i Galatasaray kësaj vere.

Pavarësisht lëvizjes, gazetari argjentinas Augusto Tartufoli zbuloi detaje rreth çiftit gjatë një episodi të “Los Angeles de la Manana”, duke përfshirë edhe shpenzimet mujore të çiftit.

“Ata ishin mësuar me një standard jetese në të cilin Wanda shpenzonte afërsisht 400.000 deri në 500.000 euro në muaj për të jetuar”, – tha Tartufoli.

Shoqëria e saj shpjegon se këto para shkonin për shtëpinë në Milano, shkollat ​​ndërkombëtare që ndjekin fëmijët e tyre e kështu me radhë.

Megjithatë, çifti do të duhet të shtrëngojë rripat pas lëvizjes së Icardit në Stamboll, pasi paga e mëparshme e argjentinasit me PSG-në është e pamundur të përsëritet te Galatasaray.

“Mauro fitonte 10 milionë euro në vit, – ka saktësuar Tartufoli. – Në Turqi nuk mund t’ia paguanin këtë shumë, kështu që sheikët ng Katari, që drejtojnë PSG, thanë se do të merrnin përsipër një pjesë të pagës së tij dhe do t’i paguanin 6 milionë euro në vit.

Turqit i thanë atij se mund t’i ofronin vetëm 750 mijë euro shtesë në vit, ose 60 mijë në muaj, sepse në Turqi nuk është aq e shtrenjtë të jetosh”.

Etiketa:

Të tjera