Sport

Xherdan Shaqiri vaksinohet kundër koronavirusit

Autori: Gazeta inFokus 16:17 | 05 October 2021

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, më në fund e ka marr vaksinën anti-Covid, shkruan Gazeta inFokus.

Mesfushori i Lyonit në fillim kishte hezitim për ta bërë një gjë të tillë, por tashmë është vaksinuar.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Shaqiri përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në instagram.

“Unë jam i vaksinuar”, ka shkruar Xherdan Shaqiri në “InstaStory”.

29-vjeçari aktualisht është grumbulluar me kombëtaren e Zvicrës për dy ndeshjet e muajit tetor, që ‘helvetikët’ do ti luajnë ndaj Irlandës Veriore dhe Lituanisë në kuadër të Kupës së Botës ‘Katar 2022’./Gazeta inFokus/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të tjera