Sport

Xhemaili humb në debutim, shikoni si arsyetohet pas ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 10:53 | 15 May 2017

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane, Blerim Xhemaili ka debutuar në kampionatin amerikan.

Pasi kompletoi transferimin e tij në Montreal Impact ditë më parë, Xhemaili ka debutuar me humbje me skuadrën kanadeze.

Reprezentuesi zviceran ishte titullar në humbjen 2-3 të Montreal ndaj Columbus Crew.

“Ishte një lojë e bukur dhe një pritje fantastike nga tifozët. Gjithsesi rezultati nuk ishte ai që donim por do të kthehemi te fitoret”, deklaroi Xhemaili.

“Unë duhet të përshtatem me jetën dhe futbollin e këtushëm”, u shpreh futbollisti nga Tetova.

Etiketa:
Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera