Sport

Xhaka pas barazimit me Kosovën: Jemi të lumtur që jemi kualifikuar, por kemi ende probleme

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 19 November 2023

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka thënë se e rëndësishme është që janë kualifikuar në Euro 2024.

Ai ka thënë se janë të lumtur që janë kualifikuar për herë të gjashtë.

“Mund të jemi të lumtur dhe jemi të lumtur në fakt. Nuk ishte e garantuar që do të kualifikohemi për herë të gjashtë rresht. Natyrisht, nuk është mirë që kemi pranuar gol tjetër”.

-Advertisement-

“Nuk kemi përfituar nga rastet tona në ndeshjen ndaj Izraelit. Momentalisht po duket se kundërshtarët shënojnë nga secili rast që krijojnë. Ne luajmë futboll të mirë dhe krijojmë shumë raste, por nuk fitojmë”.

“Jemi të pamposhtur, por disi ende ka probleme. Sonte nuk dua të flas për trajnerin. Unë luaj ku më vendos ai. Kjo është e tëra”, ka thënë Xhaka pas ndeshjes.

Zvicra dhe Kosova barazuan 1-1 në Bazel të shtunën në mbrëmje dhe ky barazim i mjaftoi Zvicrës për kualifikim, duke iu bashkuar Rumanisë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera