Sport

Xavi e përsërit: Ëndërroj të bëhem trajner i Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 15:48 | 22 October 2021

Xavi Hernandez ia ka bërë me dije Barcelonës edhe njëherë se është i gatshëm të ulet në stol.

Ai thotë se për të është një ëndërr të bëhet trajner i Barçës dhe diçka e tillë mund të mos jetë shumë larg realizimit, nëse Ronald Koeman dështon në muajt e ardhshëm.

“Ideali im është të stërvit Barçën. Nuk e kam fshehur asnjëherë, është objektivi dhe ëndrra ime”, tha Xavi.

Nuk ka ende një ofertë, por nëse do të ketë, përgjigjja e Xavit do të jetë PO.

“Nëse arrin një ofertë, do ta shqyrtoja”.

Të tjera