Lajme

Voton Ramush Haradinaj

Autori: Gazeta inFokus 10:19 | 14 November 2021

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar për kryetar të Komunës së Prishtinës.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, gazetarja Anita Haradinaj, kreu i AAK-së hodhi votën e tij në Shkollën e Mesme e Mjekësisë “Ali Sokoli”.

Për të parin e Prishtinës po garojnë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia.

Të tjera