Lajme

Vitia me premtim publik: Jap dorëheqje nëse del që kam rrezikuar procesin e vaksinave

Autori: Gazeta inFokus 16:56 | 26 April 2021

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia  në seancën e Kuvendit i është përgjigjur kritikave të deputeteve se nuk ka nënshkruar marrëveshjen për vaksinat, shkruan Gazeta Infokus

Vita ka thënë se kjo nuk është e vërtete  dhe për këtë është i gatshëm të jap dorëheqje

“Jam i gatshëm të jap dorë heqje nga posti nëse vërtetohet se kam refuzuar diçka të tillë”, deklaroi Vita.

Gjithashtu ministri i shëndetësisë thotë se për këtë mban edhe përgjegjësi morale dhe penale./Gazeta Infokus/

 

 

Të tjera