Lajme

Vetëtima e bubullima të shumta mbi Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 22:16 | 11 July 2021

Reshjet e shiut sonte në Prishtinë janë shoqëruar me vetëtima e bubullima.

Prishtina Weather ka publikuar video nga këto momente.

Ditët e fundit Kosova është goditur nga stuhi shiu dhe breshri. Si pasojë dëme të mëdha janë shkaktuar në bujqësi.

Fermerë të shumtë kryesisht nga Gjakova, Skenderaj e Drenasi janë ankuar për humbje të mëdha.

Të tjera