Lajme

Vendet e garantuara për serbët edhe në legjislaturën e ardhshme (Video) )

Autori: Gazeta inFokus 21:43 | 12 May 2017

Vendet e garantuara për komunitetin serb do ta vazhdojnë të jenë edhe në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës.

Kështu kanë vlerësuar njohës të çështjeve politike dhe juridike në vend, ani pse një gjë e tillë është përfolur nga zyrtar qeveritar se nuk do ndodh më.

Megjithatë sipas analistëve këto vende do të vazhdojnë të jenë të garantuara edhe për disa mandate tjera.

Për më shumë ndiqeni kronikën:

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera