Lajme

Vdes personi i pestë nga sulmi i para disa jave në Stokholm

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 28 April 2017

Një grua që ishte lënduar në sulmin me një kamion në Stokholm ka ndërruar jetë.

Kështu, kjo 60 vjeçare bëhet viktima e pestë e këtij sulmi, shkruan Dw, transmeton Klan Kosova.

Policia ende nuk ka zbuluar motivet e sulmit dhe nuk ka asnjë grup që ka marrë përgjegjësinë.

-Advertisement-

“Një grua rreth të 60-ave që po trajtohej në një spital në jug të Suedisë nga dëmtimet që kishte marrë, ka vdekur në mëngjesin e së premtes”, thuhet në lajmërimin e policisë suedeze.

Ata nuk e kanë zbuluar identitetin e viktimës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera