Sport

Vazhdon rrugëtimi në Major, Bad News Eagles triumfon kudër ekipit brazilian

Autori: Gazeta inFokus 13:01 | 10 May 2022

Ekipi kosovar në CS:GO “Bad News Eagles” kanë shënuar edhe një fitore në “PGL Antwerp Major 2022”, shkruan Gazeta Infokus.

Në ndeshjen e tretë, BNE kanë triumfuar ndaj ekipit brazilian “Imperial” më rezultat 16 : 12.

Gjatë gjithë kohën ekipi kosovar ishte në epërsi, madje në një moment rezultati ishte 11 me 1.

Kjo është një fitore e rëndësishme për BNE-në, pasi që në ekipin kundërshtar luajnë legjendat e CS:GO si FalleN, fer dhe fnx të cilët kishin fituar Majorin vite më parë.

Deri më tani, “BNE” ka triumfuar kundër ekipit turk “Eternal Fire” dhe ekipit brazilian “Imperial”, teksa u mposhten nga ekipi rus “forZe”./Gazeta Infokus/

Të tjera