Sport

Valon Berisha realizon eurogol ndaj Qipros

Autori: Gazeta inFokus 19:28 | 02 June 2022

Ka kaluar në epërsi Kombëtarja e Kosovës ndaj Qipros me anë të golit të shënuar nga Valon Berisha në minutën e 64’të, transmeton Gazeta Metro.

Kosova ka realizuar golin e parë të ndeshjes ndaj Qipros përmes mesfushorit të Reims, Valon Berisha.

Pas asistimit nga Vedat Muriqi ai goditi shumë bukur nga jashtë zonës dhe gjeti golin e katërt në karrierë për Kosovën.

Për fund kujtojmë se Kosova pas këtij dueli do të luaj edhe dy ndeshje në shtëpi kundër Greqisë (më 5 qershor) dhe kundër Irlandës së Veriut (më 9 qeshor) dhe në fund është mysafire e Greqisë (më 12 qershor).

Të tjera