Sport

UEFA publikon formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 17:43 | 16 September 2021

Me tetë ndeshjet e zhvilluara mbrëmjen e së mërkurës ka përfunduar edhe xhiroja e parë e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

E gjatë ditës së enjte shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka publikuar formacionin më të mirë të kësaj jave.

Portieri më i mirë i xhiros së parë sipas UEFA-s, ishte gardiani i skuadrës së Milanit, Maignani, i cili ka hyrë në 11-shen më të mirë pavarësisht se pësoi tre gola nga Liverpooli.

Në sulm padyshim që do ishte sulmuesi i Ajax që shënoi “poker” golash, Haller, krah Lewandowskit që shënoi “dopietë” dhe plotësohet me sulmuesin tjetër të Ajax, Antony, i cili dhuroi dy asiste pikërisht për Haller.

Me poshtë keni formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve./Gazeta inFokus/

Të tjera