Sport

U kap duke përdorur telefonin në timon, Haaland e pëson keq

Autori: Gazeta inFokus 07:18 | 30 March 2023

Erling Haaland është në telashe. Një ditë pas fitores së madhe 7-0 të Manchester City-t ndaj Leipzig-ut, norvegjezi u kap duke përdorur telefonin, ndërsa ishte në timon të Rolls-Royce të tij.

Sipas raportimeve të medieve britanike, kushdo që kapet duke përdorur telefonin në timon mund të gjobitet me 200 paund dhe një dënim me ulje të gjashtë pikëve në patentën e tij.

Në rastin e Haaland, që sapo ka marrë patentën në Angli, dënimi është më i rëndë, sulmuesi rrezikon t’i hiqet patenta dhe të gjobitet me 1000 paund.

Etiketa:
Ku janë ofertat më të mira për Bajram?

Të tjera