Sport

Tuchel: E merituam, krenar veçanërisht për këtë lojtar

Autori: Gazeta inFokus 11:44 | 18 April 2024

Festë te Bayern Munich, që iu fal golit të Joshua Kimmich për të thyer 1-0 Arsenalin dhe për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinalet e Champions League. Aty ku skuadra e Thomas Tuchel do të sfidojë Realin e Madridit në një klasike europiane.

“Është gjithmonë e pabesueshme ndjesia e mbërritjes në katër skuadrat më të mira. Arsenali ishte një kundërshtar shumë i vështirë, por ne e merituam kualifikimin.

Skuadra meriton komplimente të mëdha. Mazraoui dhe Guerriero janë teknikisht të shkëlqyer. Kishim nevojë për këtë bashkëpunim në krahun e majtë, pasi Arsenali është vërtetë i fortë në të djathtë.

-Advertisement-

Kjo fitore do të thotë shumë për mua. Pjesa e parë ishte si një lojë shahu. Askush nuk donte të bënte lëvizjen e parë apo të gabonte. Fraksioni i dytë ishte shumë më i mirë, ne treguam guxim.

Jam krenar për paraqitjen e skuadrës. Jam veçanërisht krenar për Laimer, i cili e bllokoi plotësisht Odegaard”, u shpreh Tuchel, trajneri i katërt në histori që kualifikohet në gjysmëfinalen e Championsit me tri klube të ndryshme (PSG, Chelsea, Bayern).

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Comodita në Las Vegas Market prezanton linjat e reja të dyshekëve për tregun amerikan

Të tjera