Sport

Tre gjyqtarët i dhanë pikë maksimale Chris Kongos, e dominoi meçin ndaj Florian Markut

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 31 March 2024

Boksieri shqiptar, Florian Marku është mposhtur ndaj Chris Kongos në O2 Arena në Londër.

Një numër i madh tifozësh ishin të pranishëm në stadium për ta përkrahur boksierin nga Lushnja e Shqipërisë, shkruan Indeksonline

Florian Marku ishte shumë më i mirë se kundërshtari i tij, sidomos në katër raundet e para. Por, në raundet e fundit, boksierit shqiptar iu larguan disa pikë nga gjyqtarët për shkak të goditjeve mbrapa kokës, dhe kështu e humbi meçin.

-Advertisement-

Tre gjyqtarët kryesor dhanë pikë maksimale për Chris Kongon: 96-94, 96-93 dhe 98-92

Kujtojmë që kjo ishte humbja e parë e Markut në boksin profesionist.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera