Sport

Trajner vetëm për një ndeshje, Wenger sfidon yjet e PSG-së

Autori: Gazeta inFokus 17:33 | 11 October 2021

Arsene Wegner nuk trajnon më prej më shumë se tre vitesh, kur edhe mbylli eksperiencë ne tij 22-vjeçare me Arsenalin, teksa tani është punësuar nga FIFA për të studiuar ide novatore për përmirësimin e futbollit.

Megjithatë francezi 71-vjeçar do t’i rikthehet sërish trajningut dhe do ta bëjë këtë vetëm për një ndeshje. Francezit i është besuar trajnimi dhe drejtimi i futbollistëve më të mirë sauditë, të cilët do të luajnë një miqësore ndaj Paris Saint Germain.

Sfida është parashikuar të luhet në muajin janar dhe misioni i Wenger nuk do të jetë aspak i lehtë, pasi do të duhet të përzgjidhë dhe drejtojë skuadrën në përballjen me futbollistët më të mirë në botë si Messi, Neymar, Mbappe, Hakimi, Verratti, Sergio Ramos, Donnarumma, etj.

 

Etiketa:

Të tjera