Sport

Tjetër gabim i Bayernit, ndan pikët me Freiburgun

Autori: Gazeta inFokus 22:36 | 01 March 2024

Bayern Munichi ka bërë një tjetër hap prapa në garën për titullin e kampionit në Gjermani.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel nuk arriti më shumë se një barazim sonte ndaj Freiburgut, në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-t në Bundesliga.

Ndeshja e zhvilluar në “Europa-Park Stadion” përfundoi me rezultatin 2:2.

-Advertisement-

Christian Gunter (12′) dhe Lucas Holer (87′) shënuan golat për vendasit.

Ndërkaq, për “Bavarezët” golat u shënuan nga Mathys Tel (35′) dhe Jamal Musiala (75′).

Bayerni pas këtij barazimi ka 54 pikë në pozitën e dytë në tabelë, tani shtatë pikë prapa liderit, Bayer Leverkuseni. Por, Leverkuseni tani ka një ndeshje më pak.

Freiburgu ka 30 pikë dhe ndodhet në pozitën e nëntë.

Standings provided by Sofascore

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera