Sport

Tifozët zgjedhin ekipet e All-Star në Premierligë

Autori: Gazeta inFokus 16:25 | 01 March 2018

Ditë më parë, sulmuesi i Man Utd Romelu Lukaku propozoi idenë e imitimit të NBA dhe krijimit të një sfide që ai e emëroi “All-Star” në Premier League, me futbollistët që luajnë në ekipe nga veriu kundrejt atyre nga jugu, shkruan infokusi.

Pas këtij propozimi MARCA donte të kuptonte opinionet e lexuesve të tyre dhe filloi një sondazh duke kërkuar që ata të zgjedhin dy skuadra me futbollistët më të mirë në premier ligë.

Ishin plotë  100,000 përdorues që kanë marrë pjesë në këtë anketë, e cila zgjati më shumë se 24 orë dhe këto ishin rezultatet:

Skuadra e Veriut: David De Gea, Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Virgil Van Dijk, Nampalys Mendy, Kevin De Bruyne, Paul Pogba, David Silva, Mohamed Salah, Alexis Sanches, Sergio Aguero.

Trajneri: Pep Guardiola

Skuadra e Jugut: Thibaut Courtois, Hector Bellerin, Cesar Azpilicueta, Toby Alderweireld, Marcos Alonso, Dele Alli, N’Golo Kante, Christian Eriksen, Willian, Eden Hazard, Harry Kane.

Trajneri: Mauricio Pochettino

Të tjera