Lajme

Tifozët ekstremistë nga Serbia drejt Maqedonisë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 28 April 2017

Grupe tifozësh nga Serbia kanë shkuar në Maqedoni, për t’u bashkuar me protestuesit anti-shqiptarë atje, dhe të tjerë pritet t’u bashkohen, rapotojnë mediat në Beograd.

Mediat serbe, shkruajn se një grup prej rreth pesëdhjetë tifozëve të njohur si Delije, janë organizuar mbrëmë pas trazirave në Parlamentin maqedon, dhe tani ndodhen atje, në pritje të zhvillimeve të reja, përcjellë gazetametro.net.

Në Shkup, përveç tifozëve të Zvezdës, raportohet të kenë shkuar edhe grupe të vogla të tifozëve të klubeve tjera sportive serbe, duke u bërë bashkë me tifozët e Vardarit, sipas tyre për t’u mbrojtur nga ndonjë sulm eventual i shqiptarëve.

Mediat serbe thonë se përveç tifozëve serbë, në drejtim të Shkupit janë nisur edhe tifozët rus nga Shën Petersburgu.

-Advertisement-

Situata në Maqedoni ka eskaluar në dhunë brenda objektit të Kuvendit, pasi kryetar u zgjodh deputeti i BDI’së Talat Xhaferi

.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Albi Mall Superliga rikthehet me betejat për Evropë dhe mbijetesë

Të tjera