Sport

Tifozët anglezë i ngacmojnë serbët duke iu përmendur Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 20:33 | 16 June 2024

Tifozët anglezë kanë treguar mbështetje ndaj Kosovës, duke e përmendur tërë kohën emrin e shtetit tonë pranë tifozëve serbë.

Anglia përballet me Serbinë në kuadër të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, ndërsa disa incidente siç ishte rrahja ka ndodhur para lojës.

Megjithatë, tifozët e Anglisë kanë vendosur t’i ngacmojnë serbët duke iu përmendur Kosovën.

-Advertisement-

Gjatë qëndrimit në tren, tifozët e “Tre Luanëve” duke kënduar emrin e Kosovës derisa përballë janë tifozët serbë të tërbuar.

Për më shumë shikoni videon:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera