Sport

Thyhen të gjitha rekordet, Reali ofertë monstruoze për Mbappe

Autori: Gazeta inFokus 13:39 | 25 March 2019

280 milionnë euro. Kjo është shifra që do të shpenzojë Real Madrid për të marrë Kylian Mbappe nga PSG.

Sulmuesi francez është blerja galaktike që do të mbërrijë në verë në “Bernabeu”. Ka qenë revista e famshme franceze, e cila jep edhe çmimin “Topi i Artë”, “France Football” që në numrin e kësaj të hëne ka vendosur në faqe të parë planin për operacionin “Mbappe”.

Sipas kësaj medie, Zinedine Zidane ka vendosur që 20-vjeçari do jetë blerja e madhe e kësaj vere dhe presidenti Florentino Perez e ka përgatitur terrenin për të filluar punën.

-Advertisement-

Në javët e ardhshme pritet që Reali të fillojë negocimin me PSG-në dhe do jetë një telenovelë e vërtetë deri në fund të sezonit. Do të zgjasë përgjatë gjithë pranverës dhe në verë do të jetë definitive.

Nëse ku transferim do të realizohej do të ishte rekordi më i ri në botë. Duke qenë se kalimi i Neymar nga Barcelona te PSG kushtoi 220 milionë euro.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera