Lajme

Tërmetet s’kanë të ndalur, goditet edhe Bosnja

Autori: Gazeta inFokus 10:40 | 02 December 2019

Edhe Bosnja e Hercegovina mëngjesin e sotëm është goditur nga një tëmret i shkallës 3.9 të rihterit.

Qendra Europiane Mesdhetare Sizmike , ka njoftuar se tërmeti ka ndodhur në orën 05.20 dhe është ndier në një hapësirë të gjerë të Hercegovinës, por edhe në territorin e Sarajevës, Dubrovnikut, në Dalmaci dhe në Mal të Zi.

Epiqendra e tërmetit ishte 57 km nga Sarajeva, 40 km nga Mostari dhe 12 km nga Nevesinja ndërsa  thellësia ishte 5 km./Gazeta inFokus/

Të tjera