Fun & Video

Tërmet në thellësinë e detit, zhytësit e përjetojnë live, pamjet bëhen virale në internet/Pamje

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 14 November 2023

Pamjet gjatë një tërmeti gjithmon kanë bërë bujë në rrjetet sociale dhe media por video e publikuar së fundmi tregon momentin dramatik se si disa notarë janë përballur me një lëvizje të fuqishme të nëntokës teksa notonin në fundin e detit.

Video virale e shpërndarë në rrjetin social TikTok ka arritur mbi 2.6 milion shikimi teksa shihet sesi notarët përballen më një tërmet të fuqishëm në Indonezi.

Zhytësit në panik kapën momentin kur një tërmet me magnitudë 7.2 goditi Detin Banda, Indonezi.

-Advertisement-
@brucediving

Earthquake

♬ original sound – Bruce DengAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik

Të tjera