Lajme

Të enjten seancë e re, do të diskutohet edhe për mosliberalizimin e vizave

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 15 July 2022

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të enjten e 21 korrikut të mbahet vazhdimi i seancës me pikat e patrajtuara.

Pas kësaj, do të hapet edhe seanca e re.

Këtë e ka bërë të ditur shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, e cila tha se seanca e parë nis në orën 10:00 dhe tjetra pas saj.

Në seancë, do të ketë edhe debat parlamentar lidhur me mosliberalizimin e vizave për Kosovës dhe njëra ndër pikat do të jetë edhe mocioni i Vetëvendosjes për adresimin e rezolutës e cila merret me masat për rritjen e çmimeve.

Të tjera