Lajme

Tahiri në 21 vjetorin e themelimit të AAK’së: 21 vjet, drejt n’shërbim të vendit

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 02 May 2021

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka uruar 21 vjetorin e themelimit të kësaj partie, shkruan Gazeta Infokus.

Tahiri ka shkruar se para 21 viteve u vendos themeli i shumë proceseve dhe zhvillimeve politike, për 21 vite me radhë dhamë shembullin e tolerancës dhe bashkëpunimit politik.

“Sot, 21 vjet më parë u themelua Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Para 21 vitesh, Gjenerali themeloi AAK-në, vendosi themelin dhe urat për shumë procese dhe zhvillime politike, që do të pasonin”./Gazeta Infokus/

21 vjet, drejt n’shërbim të vendit!

Para 21 viteve u vendos themeli i shumë proceseve dhe zhvillimeve politike, për 21…

Posted by Besnik Tahiri on Sunday, May 2, 2021

Të tjera