Lajme

Tahiri – Kurtit: Merru me krizën më të madhe që e dërrmoi popullin

Autori: Gazeta inFokus 13:31 | 26 December 2021

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti i cili gjatë mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LVV-së tha se krimi i organizuar ka zbarkuar nëpër komuna.

Sipas Tahirit, në nivel lokal maten rezultatet e jo ligjeratat e as tekstet me rimë.

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ai ka kërkuar nga Kurti që të merret me krizën energjetike dhe të gjejë zgjidhje për Vitin e Ri.

“Albin, lëri kritikat për kryetarët e komunave, gjej zgjidhje për energji për Vit të Ri 2022, merru me krizën më të madhe që e dërrmoi popullin!”, ka shkruar Tahiri.

Postimi i plotë:

Të tjera