Lajme

Tahiri: Ku treti entuziazmi i kësaj Qeverie, pranuan marrëveshje pa njohje reciproke

Autori: Gazeta inFokus 12:41 | 23 May 2023

Ish krye-negociatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, të cilët ishin entuziastë ndaj obligimeve të dialogut në Bruksel, nxituan dhe pranuan marrëveshje pa njohje reciproke.

Marrëveshje kjo e cila sipas Tahirit u afirmua nga Kurti si një arritje e madhe.

Postimi i saj i plotë:

“Ku treti entuziazmi i kësaj Qeverie, ndaj obligimeve te Dialogut te Brukselit, qe nga Konjufca qe nxitoi ta pranoj marrëveshjen pa njohje reciproke deri te Kurti qe e afirmonte si te arritur te madhe”, ka shkruar Tahiri në Facebook.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Artmotion: Jemi të Kosovës, nuk i kemi shkelur ligjet e Kosovës, shpifësit do të përballen me ligjin

Të tjera