Lajme

Suspendohet një polic, dyshohet se gjuajti me armë në Jezerc të Ferizajt

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 24 July 2022

Një zyrtar policor është suspenduar nga Inspektorati i Policisë, pasi që i njëjti dyshohet se ka gjuajtur me armë në fshatin Jezerc të Ferizajt.

Suspendimin e tij e ka konfirmuar për Telegrafin, kryeshefi ekzekutiv i IPK-së, Kushtrim Hodaj.

“Po një zyrtar policor është i dyshuar për gjuajte me armë, i njëjti është suspenduar dhe po hetohet në procedurë të rregullt sipas autorizimit të Prokurorisë”, ka thënë Hodaj.

Lidhur me rastin në fjalë, policia përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 17:15.

Sipas raportit, ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se dy meshkuj të panjohur  kishin shtënë me armë zjarrit në drejtim të pyllit dhe më pas janë larguar me vetura.

“Lidhur me rastin janë shoqëruar dy të dyshuar meshkuj  kosovarë.  Pas intervistimit me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Të tjera