Sport

Superliga vazhdon në mesjavë, këto janë çiftet e xhiros së shtatë

Autori: Gazeta inFokus 19:10 | 26 September 2021

Elita e futbollit kosovar vazhdon në mesjavë me ndeshjet e xhiros së shtatë, shkruan Gazeta inFokus.

Vëmendja me e madhe pritet te jetë të mërkurën në Gjilan, aty ku skuadra e Ismet Munishit e pret Llapin e Tahir Batatinës.

Duel interesant do të jetë edhe ai mes Drenicës dhe Malishevës, që po kalojnë në formë të mirë në këtë fillim sezoni.

Me poshtë keni çiftet e xhiros së shtatë në Superligë.

E mërkurë:

Gjilani – Llapi

Drenica – Malisheva

Ballkani – Feronikeli

E enjte:

Dukagjini – Drita

Prishtina – Ulpiana

Të gjitha ndeshjet nisi nga ora 15:00./Gazeta inFokus/

Të tjera