Sport

Sulmuesi anglez flet për ndikimin e Messit: Surreale të luaja kundër tij në finale, ishte çmenduri!

Autori: Gazeta inFokus 14:40 | 02 October 2023

Inter Miamit vazhdon t’i mungojë Leo Messit. Pa argjentinasin në fushë, kualifikimi e skuadrës në play-off është bërë shumë i vështirë për t’u arritur, ndaj shpresojnë në një rikthim të shpejtë të “yllit” që ka revolucionarizuar MLS-në.

Ndikimi i Messit në MLS ka qenë spektakolar. Të gjithë janë befasuar nga niveli i argjentinasit, jo vetëm nga golat dhe asistimet e tij, por sesi ai ka mundur të drejtojë një ekip të dëshpëruar si Inter Miami për të fituar titullin e parë, që ishte Kupa e Ligës.

Pikërisht në atë finale të pabesueshme Inter Miami mundi Nashville me penallti. Sam Surridge, sulmues anglez, që ishte në fushë si kundërshtar i Messit, ofroi mendimin e tij për atë që ndodhi në atë ndeshje emocionuese dhe, gjithashtu, ndikimin e ardhjes së argjentinasit në turne:

-Advertisement-

“Ishte një përvojë mjaft surreale, veçanërisht sepse ishte një finale. Ishte diçka që nuk e mendoja se do të ndodhte, të luaja kundër Messit në një finale, kështu që po, ishte pak çmenduri. Ndiheshim sikur kishim fituar.”

Surridge ishte i mahnitur nga mënyra sesi Messi arriti të shënonte një gol të mrekullueshëm në atë ndeshje që përfundoi 1-1 dhe u vendos nga goditjet e penalltive: “Nuk po bënte asgjë. Në një moment, thjesht po qëndronte në një cep dhe papritmas, ai shënon duke e dërguar topin në këndin e sipërm.”

Messi e ka ndryshuar shumë imazhin e MLS-së, sikurse e pranon sulmuesi i Nashville:

“Pas ardhjes së Messit, mund të shihni se sa po rritet MLS. Kupa e Botës 2026 do të luajë gjithashtu një rol shumë të rëndësishëm”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Stone Castle Vineyards & Winery Fituese e çmimeve të shumta në USA Spirits & Wine Ratings 2023

Të tjera