Sport

Sot fillon edicioni 2023/24 në Ligën e Kampionëve, shumë ndeshje interesante në orar

Autori: Gazeta inFokus 08:25 | 19 September 2023

Sot (e martë) fillon edicioni i ri 2023/24 dhe ethet e garës elitare për klubet evropiane, Liga e Kampionëve.

Pas disa muajve pritje tani vjen radha e futbollit në Ligën e Kampionëve, ku në orar janë shumë ndeshje interesante për tu zhvilluar mbrëmjen e sotme.

Fituesi në fuqi i kësaj gare, Manchester City e nis me një ndeshje të lehtë ndaj Crvena Zvezdas, ndërsa Barcelona e pret Antwerpin, me të dy ndeshjet që fillojnë nga ora 21:00.

Milani luan ndaj Newcastle United dhe Young Boys ndaj RB Leipzig, me dy ndeshjet e vetme që zhvillohen sot nga ora 18:45.
Ndeshje interesante gjatë ditës së sotme padyshim që pritet të jenë ato mes Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund, si dhe Lazio kundër Atletico Madridit.

Feyenoord-Celtic dhe Shakhtar Donetsk-Porto janë dy ndeshjet e fundit të ditës së sotme. /Telegrafi/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Stone Castle Vineyards & Winery Fituese e çmimeve të shumta në USA Spirits & Wine Ratings 2023

Të tjera