Lajme

Skender Hyseni udhëton për në ShBA, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:57 | 17 November 2020

Koordinatori shtetërore për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni ka udhëtuar të hënë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Arbresh,info, nga burimet brenda qeverisë mëson se Hysni ka udhëtuar në ShBA, ku do të takohet me përfaqësues të lartë të Shtëpisë së Bardhë.

Për këtë udhëtim është në dijeni edhe kryeministri Avdullah Hoti.

Pas ShBA-së, Hyseni do të kthehet edhe në Francë për një vizitë zyrtare.

Këto vizita vijë pas zgjedhjeve në ShBA, dhe stangimit të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Të tjera