Sport

SKANDALOZE: Tifozët çek i referohen Kosovës si pjesë e Serbisë në takimin ku po luan Shaqiri

Autori: Gazeta inFokus 22:39 | 21 October 2021

Sparta Prague dhe Lyoni po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së tretë në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim nga minuta e parë për Lyonin po luan edhe futbollisti me prejardhjeje shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Pikërisht në këtë ndeshje ku po luan Shaqa ka ndodhur një gjeste skandaloz, kjo pasi tifozët çek të Sparta Prague e kanë shpalosur një pankartë në stadium, ku shtetit të Kosovës i referohen si pjesë e Serbisë.

Kur po zhvillohet minuta e 80’ rezultatin është 2-3 në favor të skuadrës së Lyonit./Gazeta inFokus/

Të tjera