Sport

SKANDAL!! Tifozët grekë gjuajnë me shishe drejt atyre të Kosovës – ka edhe të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 12 June 2022

Po vazhdojnë tensionet në Volos, ku po zhvillohet ndeshja në mes të Greqisë dhe Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve.

t

Gjatë pjesës së parë, disa tifozë grekë kanë gjuajtur me shishe drejt atyre të Kosovës.

Siç mëson Insajderi, dy tifoza të Kosovës kanë pësuar lëndime nga sulmet e grekëve.

PAMJET:

Tifozët grek kanë hyrë nga një pjesë tjetër për t’i sulmuar tifozët e Kosovës.

Në anën tjetër, Policia në vend se t’i ndal tifozët që po sulmojnë po bëjnë presion ndaj “Dardanëve” duke u futur madje në pjesën e tyre.

Të tjera