Fokus

Situata në veri, Balje: Besoj se kryeministri ka një plan

Autori: Gazeta inFokus 21:52 | 30 May 2023

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka folur lidhur me situatën e tensionuar në katër komunat veriore të vendit, shkruan Gazeta Infokus.

Në një prononcim për Infokus, Balje është shprehur e brengosur, mirëpo beson se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka një plan lidhur me këtë situatë.

Gjithashtu, ajo është shprehur e shqetësuar për pjesëtarët e policisë së Kosovës të cilët po operojnë në këto komuna ku situata nuk është stabile.

“Pak kam brenga, por po du me besu se kryeministri ka bo një plan edhe po du me besu se na si Kosovë do të kalojmë mirë në këtë proces.

Unë veç shpresoj se nuk eskalon situata, kam brengë të madhe për policët e Kosovës të cilët janë atje edhe shpresoj se do të kalojnë pa diçka më të madhe”, ka thënë Balje./Gazeta Infokus/

Ndiqeni deklaratën e plotë të deputetes:

“Çfarë dreqin po bëni këtu”, Duda Balje komenton deklaratën e Viola von Cramon ndaj policisëAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Kush i fitoi 10.000 Euro nga Artmotion?

Të tjera