Fokus

“Çfarë dreqin po bëni këtu”, Duda Balje komenton deklaratën e Viola von Cramon ndaj policisë

Autori: Gazeta inFokus 21:41 | 30 May 2023

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka komentuar deklaratën e euro deputetes, Viola von Cramon ndaj pjesëtareve të Policisë së Kosovës të cilët ishin në veri të vendit, shkruan Gazeta Infokus.

Në një prononcim për Infokus, Balje ka thënë se mund të behën komente të ndryshme, mirëpo sipas saj është shumë ndryshe kur je larg vendeve ku situata është e tensionuar dhe shumë më ndryshe kur je afër këtyre vendeve.

“Ata munden me bo komente të lloj-llojshme, është shumë më ndryshe kur je atje dhe shumë ma ndryshe këtu tensioni i cili është, do me thënë unë nuk besoj se mundesh me mbajt nën kontroll krejt situatën sepse planet janë të ndryshme, mendimet janë të ndryshme edhe tash dikush mundet me arsyetu, dikush jo por prapë se pra unë mendoj se në duhet me pasë një brengë për territorin dhe për njerëzit të cilët i kemi atje”, ka thënë Balje.

Gjithashtu, ajo mendon se vendi i ynë është duke i prishur marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Po, sepse ata janë duke pritur që në jemi shumë të disiplinuar dhe janë duke “follow” krejt planet të cilat ata mendojnë se është më mirë edhe nëse nuk je pak i disiplinuar unë mendoj se është do me thënë mënyra qysh ata janë duke bërë presion për me disiplinu”, ka thënë Balje./Gazeta Infokus/

Ndiqeni deklaratën e plotë të Duda Balje:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Universiteti më i madh publik në SHBA vjen në Kosovë?

Të tjera