Lajme

Siri – Shpërthim i fuqishëm pranë aeroportit të Damaskut

Autori: Gazeta inFokus 08:56 | 27 April 2017

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një zonë pranë aeroportit ndërkombëtar të Damaskut, thotë Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

“Shpërthimi ishte i madh dhe u dëgjua deri në Damask,” tha Rami Abdel Rahman, kreu i grupit monitorues.

Aeroporti gjendet rreth 25 km në juglindje të kryeqytetit të Sirisë.

-Advertisement-

Shpërthimi thuhet se u pasua nga një zjarr i madh. Nuk ka raportime për viktima, ndërsa nuk janë të ende të qarta shkaqet e këtij shpërthimi të fuqishëm.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera