Lajme

Shtetasi i Shqipërisë arrestohet për dhunimin e të miturës në Kllokot

Autori: Gazeta inFokus 10:18 | 23 May 2022

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar pasi që dyshohet se ka arrestuar një të mitur në Kllokot, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 01:10 e ku thuhet se rastin e ka raportuar nëna e viktimës pasi që ajo kishte lindur një fëmijë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull, shtetas i Shqipërisë pasi që dyshohet se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur ndaj të miturës kosovare. Rastin e ka raportuar nëna e viktimës pasi që viktima kishte lindur në spitalin e Gjilanit fëmijën jashtë martesor”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje si dhe rasti është duke u hetuar./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera