Sport

Shtatë muaj më parë këputi ligamentin, braziliani rikthehet nën urdhrat e Ancelottit

Autori: Gazeta inFokus 10:00 | 15 March 2024

Në infermieri që nga mesi i gushtit për shkak të një këputjeje të ligamentit të kryqëzuar në gjurin e tij të majtë, Eder Militao u kthye në stërvitje me grupin shtatë muaj pas herës së fundit.

Lajm i mirë për Carlo Ancelottin, i cili nga ndeshja e ardhshme do të mund të llogarisë një mbrojtës me peshë për sprintin final të sezonit.

Këtë sezon me Realin e Madridit, qendërmbrojtësi brazilian luajti vetëm 50 minuta në ndeshjet e para para se të pësonte dëmtimin e rëndë.

-Advertisement-

Sot, ai është rikthyer në stërvitje, por mbetet për t’u parë nëse Ancelotti e konsideron gati për ndeshjen e radhës ndaj Osasunës, të planifikuar për të shtunën, në orën 16:15.

“I lumtur që u ktheva”, deklaroi Militao përmes rrjeteve sociale pas përfshirjes së të tij në stërvitje me grupin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Fito 50 € për dyshekun e vjetër dhe merr dyshkeun e ri Cloud për vetëm 549 €

Të tjera