Sport

Shqiptarët ‘pushtojnë’ Stokholmin, krijojnë atmosferë fantastike para ndeshjes mes Suedisë dhe Kosovës  

Autori: Gazeta inFokus 16:42 | 09 October 2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte do ta luaj ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ janë mysafir të Suedisë, në takimin e vlefshëm për xhiron e gjashtë të Grupit B.

Kjo ndeshje nisë nga ora 18:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Friends Arena’ në Stokholm.

Para këtij takimi një numër i madh i tifozëve të Kosovës kanë ‘pushtuar’ rrugët pran stadiumit ku do të luhet ndeshja.

Gazeta inFokus ju sjellë pamje ekskluzive nga Stokholmi, ku shqiptarët po krijojnë atmosferë fantastike.

Më poshtë keni pamjet e siguruara nga Gazeta inFokus./Gazeta inFokus/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të tjera