Sport

Shqiptarët ‘pushtojnë’ Gjermaninë, 50 mijë tifozë pritet të jenë të pranishëm për ndeshjen ndaj Italisë

Autori: Gazeta inFokus 15:46 | 13 June 2024

Nesër zyrtrarisht fillojnë emocionet e Kampionatit Evropian, ndërsa Shqipëria ballafaqimin e parë do ta ketë me Shqipërinë me datën 15 qershor.

Shqipëria do të jetë pjesëmarrëse për herë të dytë në histori të saj si Kombëtare në Kampionate Evropiane dhe do të kenë punë të vështirë në fazën e grupeve aty ku në grupin që është cilësuar si “i vdekjes” do të ballafaqohet me skuadra si, Spanja, Italia dhe Kroacia.

Tifozët shqiptarë pritet të jenë në një numër të madh për ndeshjen e parë të kuqezinjëve ndaj Italisë në Dortmund.

-Advertisement-

Sipas mediumit “ESPN” në Dortmund pritet të jenë rreth 50 mijë shqiptarë në përkrahje të Kombëtares.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera