Lajme

Shpërthen zjarri në spitalin COVID në Ukrainë, humbin jetën tre pacientë dhe një mjek

Autori: Gazeta inFokus 11:14 | 04 February 2021

Një zjarr i madh ka rënë në spitalin COVID në qytetin Zaporoz në juglindje të Ukrainës, ka bërë të ditur sot guvernatori i këtij rajoni, Oleksander Staruk.

Sipas të dhënave paraprake, zjarri vrau tre persona. Guvernatori i këtij rajoni, Oleksander Staruk, ka thënë se zjarri ka shpërthyer në katin e parë të spitalit ku gjendeshin pacientët e futur në respirator – ku tetë tjerë janë evakuuar duke i shpëtuar më të keqes.

Kujtojmë që muajin e kaluar një zjarr shpërtheu në një spital të qytetit për fëmijë në Podolsk afër Moskës. Pothuajse 60 njerëz u evakuuan nga ndërtesa. Askush nuk u lëndua si rezultat i incidentit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera