Sport

‘Shpërthen’ koronavirusi te Real Madridi, pesë lojtarë të tjerë rezultojnë pozitiv

Autori: Gazeta inFokus 10:47 | 16 December 2021

Rastet me COVID-19 te Real Madrid veçse janë duke u shtuar.

Dje, klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar se dyshja Luka Modric dhe Marcelo kanë dal pozitiv me koronavirus.

Por, këto mesa duket nuk janë rastet e vetme në skuadër, me “Vozpopuli” që raporton se edhe pesë lojtarë të tjerë kanë dal pozitiv në analizat e COVID-19.

-Advertisement-

“Burimet e gazetës na kanë siguruar se edhe pesë lojtarë të tjerë janë infektuar”, shkroi gazeta spanjolle.

Ndërkohë, Real Madrid ndeshjen e radhës e zhvillon si vendas ndaj Cadizit, por në rast që konfirmohen rastet, atëherë ekziston mundësia që të shtynë takimin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera