Sport

Shpërthen Armend Dallku pas paraburgimit të Liridon Lecit (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 23:31 | 30 April 2017

Edhe Armend Dallku ka reaguar për paraburgimin dhe arrestimin e Liridon Lecit.

Liridon Leci është arrestuar nga policia në ndeshjen që Prishtina 1:2 në udhëtim te Besa.

Prokuroria e Pejës ka vendosur që Leci të ndalet në paraburgim për 48 orë, pasi akuzohet që sulmoi personin zyrtar në detyrë zyrtare.

“Marrja e zotit po a ka dikun në bot qe munet me ndodh kjo ngjarje e till bre duhët sa ma shpejt me formu shoqatën e lojtarve edhe mi mbrojt të drejtat e lojtarëve”, ka shkruar Dallku në Facebook.

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera