Lajme

Shiste pasaporta false spanjolle, arrestohet 35-vjeçari shqiptar

Autori: Gazeta inFokus 09:41 | 02 October 2021

Një 35 vjeçar është arrestuar, ndërsa dy të tjerë janë proceduar, pasi kanë pasjisur me pasaporta false spanjolle një familje kundrejt 25 mijë eurosh.

Policia shqiptare ka sekuestruar 4 pasaporta të dyshuara të falsifikuara dhe sende të tjera të kundërligjshme.

35-vjeçari me iniciale N.M është arrestuar, ndërsa shtetasit K. M., 41 vjeç dhe S. A., 31 vjeçe janë proceduar.

Nga hetimet ka rezultuar se shtetasi N.M në bashkëpunim dhe me shtetas të tjerë(punohet për identifikimin e tyre)kundrejt shumës rreth 25.000 Euro dyshohet se ka pajisur me pasaporta të falsifikuara spanjolle shtetasit K. M dhe S. A, dhe dy fëmijet e tyre të mitur me qëllim udhëtimin e tyre drejt Gjermanisë.

Shtetasit K. M dhe S. A, kanë tentuar dy herë të kalojnë nëpërmjet aeroportit të Rinasit por si rezultat i forcimit të masave të kontrollit në këtë aeroport nuk kanë mundur dot të largohen.

Të tjera