Lifestyle

Shëroni poret e bllokuara dhe aknet në mënyrë natyrale për vetëm 3 ditë me këto receta

Autori: Gazeta inFokus 21:43 | 14 May 2017
Ne të gjithë kemi probleme me lëkurën edhe pse ndonjëherë poret bëhen të padukshme në lëkurën tuaj, ato ndikojnë që lëkura të jetë më e ndishme dhe ndikojnë në butësinë dhe bukurinë e saj.

Edhe pse ekzistojnë shumë mënyra për të luftuar poret e zgjeruara dhe shenjat në lëkurë, ka disa prej tyre natyrale dhe shumë efektive, transmeton lajmi.net

1. Receta me uthull molle:

Një të tretën e gotës me uthull molle
Një gotë me ujë të pijshëm

Lajeni me ujë të ngrohtë fytyrën tuaj dhe lerëni të thahet pastaj vendosni maskën të cilën e leni në fytyrë derisa të thahet e tëra e pastaj përsëri me ujë të ngrohtë ngadalë e lani dhe e thani me facoletë të pastër.

2. Aloe Vera

Aplikoni xhel aloe vera në fytyrën tuaj dhe lerëni përgjatë gjithë natës.

Lani fytyrën në mëngjes. Ajo jo vetëm që mbanë fytyrën dhe lëkurën të lagur por gjithashtu e bën lëkurën më të fortë dhe më të lëmuar. Gjithashtu pastron lëkurën nda papastërtitë dhe poret e bllokuara.

3. Soda e bukës:

Përzieni sodën e bukës me ujë të pijshëm në sasi të barabartë dhe aplikoni në gjithë fytyrën tuaj. Masazhoni për 1 minutë dhe pastroni fytyrën, kjo ndihmon me aknet, poret e bllokuara dhe shkëlqimin e lëkurës.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera